دارايي¬هاي نامشهود از سال¬هاي بسيار دور وجود داشته¬اند. نخستين ساکنين غارهاي ماقبل تاريخ، نوعي از دانش فوق¬العاده ارزشمند (برپا کردن آتش) را دارا بودند. این دانش یک نوع چگونگي انجام کار است که خود دارايي نامشهود است.
جزئیات بیشتر در ادامه مطلب + دانلود فایل مقاله


پیشینه داخلی و خارجی:
دارد
منابع فارسی:
دارد
منابع لاتین:
دارد
نوع فایل:
Word قابل ویرایش
تعداد صفحه:
60 صفحه
کد:
1573 mg


فهرست عناوین این مقاله:

تاريخچه دارايي¬هاي نامشهود و اهميت اين دارايي¬ها- ماهيت دارايي¬هاي نامشهود- روش¬هاي ارزيابي دارايي¬هاي نامشهود- روش¬هاي ارزيابي مبتني بر نسبت- روش¬هاي ارزيابي مبتني بر اندازه- روش¬هاي ارزيابي ترکيبي- الزامات گزارشگري دارايي¬هاي نامشهود- رابطه دارايي¬هاي نامشهود با عملکرد شرکت- پيشينه پژوهش- پيشينه داخلی- پيشينه خارجي- منابع و مآخذ- منابع فارسی- منابع انگلیسی


قسمت هایی از این مقاله:

دارايي¬هاي نامشهود از سال¬هاي بسيار دور وجود داشته¬اند.

نخستين ساکنين غارهاي ماقبل تاريخ، نوعي از دانش فوق¬العاده ارزشمند (برپا کردن آتش) را دارا بودند.

این دانش یک نوع چگونگي انجام کار است که خود دارايي نامشهود است.

جوامع اوليه کشاورزي که در آن افراد به کشاورزی اشتغال داشتند نیز، داراي سرمايه سازماني ارزشمندي بودند.

تلاش¬هاي جمعي اين افراد يک دارايي نامشهود را ايجاد کرده بود.

همچنين افرادي که الفبا، تقويم و يا سيستم اعداد را ابداع کرده¬اند، نخستين سرمايه¬گذاران دارايي¬هاي نامشهود بسيار مهمي بوده¬اند (کوهن، 2005: 9).

با گذشت زمان محيط اقتصادي سنتي با ثباتي شکل گرفت که سرمايه فيزيکي و نيروي کار عوامل اصلي توليد بودند.

اقتصاد در قرن¬هاي 19، 20 و 21 به ترتيب بر مبناي کشاورزي، صنعت و دانش بنا شد.

در حسابداری، از دهه 1840 تا اوايل دهه 1980 ارزش يک شرکت از طريق دارايي¬هاي مشهودي بدست مي¬آمد که در ترازنامه¬ها گزارش مي¬شدند (ایکس¬کایو، 2009: 20).

در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1900 میلادی بسیاری از شرکت¬ها، به ویژه شرکت¬های در سطح جهانی، دریافتند که مهم¬ترین مساله در راستای سودآوری و کسب و کار آن¬ها، رقابت، به ویژه رقابت در سطح جهانی، بود (نمازی،1391: 16).

با تغيير وضعيت و جهاني¬سازي، قانون¬زدايي و فناوري¬هاي اطلاعات و ارتباطات جديد، محيط اقتصادي نامطمئن و متلاطمي را ايجاد کرده که رقابت در آن شديد است و شرکت¬ها تنها با نوآوري و رسيدن به مزيت رقابتي مي¬توانند ادامه حـيات دهند.

با افزايـش رفاه افراد در محيطي اين چنين، مصرف¬کنندگان در تشخيص محصولات و کيفيت آن¬ها خبره و ماهر شده¬اند و استراتژي¬هاي مبتني بر رقابت قيمتي در اين محيط ديگر کارآ نيست و شرکت¬ها براي تمايز و نوآوري در محصولات و کسب و نگهداري سهم بازار بايد بر استراتژي¬هاي غير قيمتي تاکيد کنند.

اين تاکيد باعث شده که اقلام غيرمادي، نامشهودها و دانش جزيي از عوامل موفقيت شرکت¬ها شدند.

در این حالت، شرکت¬ها تنها زماني مي¬توانند به مزيت رقابتي پايدار دسترسی یابند که توانايي تمايز محصولات خود را توسعه دهند و منبع تغذيه اين توانايي، منابع نامشهود است (هال ، 1992: 135).

مهم¬ترین عامل در گذار از این دوره، تغییر فلسفه مدیران بود تا بتوانند عوامل مهم به وجود آمده را با یکدیگر تطبیق دهند (نمازی، 1391: 17).

در حالي که ثروت در قرن بيستم از دارايي¬هاي مشهود حاصل مي¬شد، در قرن بيست و يکم، از دارايي¬هاي نامشهود حاصل مي¬شود (دراکر، 1994: 69).


14000تومان

راهنمای خرید: مراحل خرید را مطابق تصاویر زیر ادامه دهید. ساده و سریع

مرحله 1 مرحله 2 مرحله 3 مرحله 4 مرحله 5
 مرحله 6  مرحله 7  مرحله 8  مرحله 9 (دریافت فایل)  توجه ویژه

 بسیار مهم و ساده

 مسیر دریافت فایل:

منوی کاربران - دانلودها-دانلود


ارتباط با ما:
انتخاب جدیدترین موضوعات تحقیق روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی:
 مشاوره آموزگاران
شماره تماس: 09011853901
 

به بالا
زوم تک
چهارشنبه 1 فروردين 1397.
امروز